Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Akıllı telefon sevkiyatlarında kim lider? İşte rakamlar

Küresel akıllı telefon pazarı vasati satış ücreti ve sevkiyatlar tek evvelki seneye göre yüzde 23 ile en düşük rakama ulaşmıştı. Bunun ötesinde 2020 yılının 2. çeyreğinde geçen sene aynı dönemine mukayese et yüzde 10 artış gösterdi. tekrar rakamlara bakarak genel olarak, akıllı telefon sektörü gelirlerinde yüzde 15’e varan tek düşüş de yaşandı. Akıllı telefon sevkiyatları ve açıklanan rakamları:

Akıllı telefon sevkiyatları açıklandı

Counterpoint tertemiz akıllı telefon rakamlarını açıkladı. Rakamlar Apple’ın bu sene en çok kazananı olduğu söyleniyor. çünkü rakamlara bakıldığında Bir hayli teknoloji devi düşüş aşarken, Apple’ın sevkiyatlarında yüzde üç ve iPhone gelirlerinde yüzde iki artış yaşadığı görülüyor.

5G sevkiyatlarında ise rakamlar şaşırtıcı vaziyete geliyor. İkinci çeyrekte 5G cihazları toplaminda sevkiyatların yüzde 10’unu, gelirlerin ise yüzde 20’sini oluşturuyor. Bunun nedeni olarak da  Samsung’un tertemiz ve 5G özellikli amiral gemisi telefonları ve tekrar OnePlus 8 serisi 5G benzeri modellerinin çok istek görmesi gösteriliyor.

Çin 5G sevkiyatlarının yüzde 72’sini karşılıyor ve Huawei bu noktada liderliği üstleniyor.

akilli-telefon-sevkiyatları

Yüksek performanslı var olan telefonlara talebin artmasının nedeni olarak da genel manada insanların telefonlarıyla eğitim, iş, oyun ve eğlence benzeri alanlara dahada çok giriş yapmasından kaynaklandığı söyleniyor.

Örneğin tek kullanıcı oyunları çok seviyor ve saatlerini mobil oyun oynayarak geçiriyor. Bu stil tek kullanıcının hemide batarya performansına, hemide RAM ayni vakitte da ekranın kare hızına bakması gerekiyor. Haliyle bu özelliklerin çok performanslı olması demek telefon tercihinde kişinin amiral gemisine yönelmesi mananına geliyor.

2020’nin 2. çeyreğinde küresel sevkiyat istikbal paylarına baktığımızda ise yüzde 34 ile Apple evvel sırada yerini alıyor. Huawei yüzde 20, Samsung yüzde 17, Vivo yüzde 7, Oppo ise yüzde 6 oluyor.

akıllı telefonAkıllı telefon sevkiyatları açıklandıAppleHuaweisamsung