Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

AirPods, AirPods Pro ve Max sahiplerine kötü haber!-haberini oku

Apple Music uygulamasının Haziran ayından bu yana uzamsal ve kayıpsız ses sunacağını size duyurmuştuk. iOS ve iPadOS 14.6 sürümleri ile kullanıma sunulması beklenen bu kalite kullanıcıları heyecanlandırırken, Apple’ın kendisinin kulaklıklarını kullananların canını sıkacak tek gelişme laf konusu.

‌AirPods‌, ‌AirPods Pro‌ ve ‌AirPods Max‌, iPhone veyahut iPad ile eşleştirildiğinde, Bluetooth AAC kodek üzerinden iletişim sağlıyor. Bu kapsamda kullanıcıların heyecanla beklediği kayıpsız ses özelliği AirPods serisi tarafından desteklenmiyor.

AirPods kulaklıklar kayıpsız ses desteğine sahip değil

Apple, kayıpsız sesin ‌iPhone‌, iPad, Mac veyahut Apple TV’de dinlenebileceğini onayladı. ama medya bülteninde AirPods kulaklıklarından bahsetmedi.

Müzikteki teferruatları ve gerçekçiliği alana çıkarmak amaciyla dahada geniş tek canli aralık sağlayan kayıpsız ses amaciyla kullanıcıların tek dönüştürücü kullanması gerekiyor.  Başka bir deyişle iPhone kullanıcılarının bu özellikten yararlanabilmesi amaciyla kablolu tek kulaklığa ve ek tek dongle’a ihtiyacı olacak.

‌AirPods‌, ‌AirPods Max‌ ve ‌AirPods Pro‌ kayıpsız sesi desteklemese de, Dolby Atmos sayesinde Uzamsal Ses özelliğini destekliyor ekstradan ‌Apple Music‌, bütün ‌AirPods‌ ve Beats kulaklıklarda bulunan H1 veyahut W1 çip sayesinde Dolby Atmos parçalarını otomatik olarak çalabiliyor

Kayıpsız ve uzamsal ses, fiyatsız tek şekilde sunulacak. Başka bir deyişle hemide tertemiz ayni vakitte da var abonelerin bu özellikler amaciyla ek ücret ödemesi gerekmeyecek.

apple musickayıpsız ses