Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Activision’dan yeni oyun müjdesi: Mobil oyun da var!

Call of Duty Warzone bir süre önce kullanıcıların beğenisine ücretsiz bir şekilde sunuldu. Yeni birçok rekor kıran oyunun oyuncular tarafından da oldukça beğenildiğini söylelim. Yeni yapılan bir Twitter paylaşımında da görüldüğü üzere Activision Call of Duty Warzone başarısı üzerinden yeni planlar yapıyor. Bu planlar dahilinde Activision’dan iki yeni oyun karşımıza çıkabilir.

Activision’dan iki yeni oyun müjdesi 

Call of Duty serisine imza atan oyun şirketi Activision Blizzard, bu yılın ilerleyen günlerinde kendi IP kütüphanesinde yer alacak iki yeni oyun ile birlikte Call of Duty için yeni bir premium sürüm piyasaya sürülebilir. Call of Duty: Modern Warfare geçen yıl karşımıza çıkmıştı.

Söz konusu haberi Gematsu Twitter hesabından bir görsel ile paylaştı. Bildiğiniz gibi geçenlerde şirket Call of Duty: Modern Warfare’ın tüm serilerinden daha fazla satış yaptığını duyurmuştu. Activision, konsollar ve PC tabanlı oyunları için, mevcut iki yeni oyunun yanı sıra bu yıl piyasaya sürülmesi planlanan yeni mobil oyunlarının olacağının da müjdesini verdi.

CoD dışında Activision Blizzard başarılı bir ivme yakalamış durumda. Corona virüsü dönemine denk gelmiş olsa da oyun oynayan ve satın alan, harcama yapan insanların sayısında artış olmasından kaynaklı olarak şirket satışlarını artırdı. Geçen yılın aynı dönemiyle kıyaslandığında 1.26 milyar dolardan, 1.52 milyar dolarlık satışa çıkan şirket ilerleyen dönemde de benzer bir yükseliş bekliyor.

Activision-dan iki yeni oyun-02

Gelelim söylenen ve beklenen şeylere. Öncelikle Call of Duty serilerinin neredeyse tamamı gerçekten de çok başarılı. Oyunseverler tarafından tam not alan oyun serisinin en yeni üyelerinden sayılan Modern Warfare seriye olan ilgiyi iyice artırmıştı. Bu nedenle oyunun premium bir sürümünün gelmesi bekleniyor. Bunların yanında bir de Black Ops serisinin yeniden karşımıza çıkabileceğine dair söylentiler de bulunuyor.

PC ve konsol tarafından yaşanan olumlu birçok gelişmenin yanında mobil tarafta çok bir atak bulunmuyordu. Call of Duty: Mobile beklenen başarıyı yakaladı ancak onu tamamlayacak ya da yanında onu destekleyecek bir mobil oyun bulunmuyordu. İşte söylenenlere göre mobil tarafta yeni alternatifler de gelecek.

Activision’dan iki yeni oyunActivision’dan iki yeni oyun müjdesiCall of Duty: Warzonemobil oyun

Kaynak :shiftdelete