Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

7 milyarı geçti, en çok izlenen video oldu

Bunun adı rekor! Youtube'da bir çocuk şarkısı, tüm zamanların en çok izlenen şarkısı olan Despacito'yu geçerek 7 milyar görüntülenmenin üzerine çıktı.

Güney Koreli Pinkfong şirketi tarafından kaydedilen bebek şarkısı Baby Shark (Bebek Köpek Balığı) Youtube’da şimdiye civarindan en çok izlenen video olmayı başardı. 7 milyarın üzerinde görüntülenmeye ulaşan video, Porto Rikolu popçu yıldızlar Luis Fonsi ve Daddy Yankee’nin 2017’de çıkarttığı single’ı Despacito’yu arkada bırakmış oldu.

Şarkı, Koreli-Amerikan şarkıcı Hope Segoine tarafından kaydedildikten ardindan hayat çapında ünlendi. Pinkfong eğitim şirketi tarafından üretilen ve yayınlanan bu şarkı evvel güneydoğu Asya’da ardindan da ABD’de ve nihayet olarak da Avrupa’da viral olmayı başardı. Birleşik Krallık’ta single listesinde 6. sıraya çıkan şarkı, ABD’de ise 32. sırada.

İlginizi ÇekebilirYouTube'un kararı iPhone kullanıcılarını sevindirdiYouTube'un kararı iPhone kullanıcılarını sevindirdi

Sadece tek dakika 21 saniye uzunluğundaki nakaratı sayesinde akıllarda kalmayı muvaffak olan şarkı, corona virüsü salgını esnasında el yıkamayı teşvik eden başka tek şarkıyla birleştirilmiş.

TELİF DAVASI SÜRÜYOR

Öte istikametten Baby Shark şarkısının anonim olduğu ve Pinkfong’a ait olmadığı öne sürülüyor. Şirkete 2019 seneninde 2011 seneninde eş tek şarkıyı yazan ve telif hakkını elinde tutan Jonathan Wright tarafından dava açıldı. ama davayla alakalı netice Daha açıklanmadı.

Geçen ay Oklahoma’da tek hapishanenin mahkumları kelepçeledikten ardindan iki saat süresince bu şarkıyı dinlemeye ve ayakta durmaya zorladıkları argüman edildi. Bölge savcısı David Prater, tekrarlanan şarkının, “Büyük olasılıkla Zati üzüntü çeken cezalilar üzerinde aşırı duygusal stres” oluşturacağını söyledi.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Asya Avrupa Bebek Çocuk Corona dava hayat köpek köpek balığı Porto şarkı YouTube
Yayınlanma Tarihi:14:05, 3 Kasım 2020