Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

5A uydusu uzaya fırlatılıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Pazartesiyi salıya bağlayan gece 5A uydumuzu uzaya fırlatacağız, programını yaptık. Dünyada ilk yerli ve milli 6A uydumuzun da çalışmaları devam ediyor. Onu da 2022'nin ilk aylarında uzaya fırlatmayı planlıyoruz” dedi.

“Önümüzdeki pazartesiyi salıya bağlayan gece tekrar ülkemiz hemide feza açısından hemide uydu açısından mühim tek gün” diyen bakanimiz Karaismailoğlu şöyle konuştu:

* Pazartesiyi salıya bağlayan gece 5A uydumuzu uzaya fırlatacağız, programını yaptık. Onun heyecanını taşıyoruz şu anda. İnşallah onu da uzaya fırlattıktan ardindan Cumhurbaşkanımızla birlikte salı bugünü bunun programını yapacağız.

* Peşinden haziran ayı benzeri planladık. 5B uydumuzu uzaya fırlatacağız. yeryüzünde evvel türk mali ve ulusal 6A uydumuzun da çalışmaları ayni ritimde devam ediyor. Onu da 2022’nin evvel aylarında uzaya fırlatmayı planlıyoruz.

* onla birlikte uzayda gücümüzü varlığımızı bütün dünyaya hissettirmiş olacağız. Uzayda da hatri sayilir büyüklükte tek güç sahibi memleket olarak, en öndeki ülkelerden birisi olacağız. (İHA)

İlginizi ÇekebilirSpaceX, SiriusXM uydusunu başarıyla uzaya fırlattıSpaceX, SiriusXM uydusunu başarıyla uzaya fırlattı

İlginizi ÇekebilirEtna Yanardağı hizmete geçti: Uzaydan görüntülendiEtna Yanardağı hizmete geçti: Uzaydan görüntülendi

Haziran ayı İtalya salı Teknoloji feza