Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

2021’de WhatsApp’a kullanıcıların seveceği 6 yeni özellik geliyor

Yaklaşık tek aydır WhatsApp’ın tek sıra tertemiz kalite üzerinde çalıştığı görüldü. Bu özelliklerden bazıları şu anda geliştirme aşamasındayken bazıları da beta biçiminde test ediliyor. nihayet haftalarda, tek sıra tertemiz kalite üzerinde çalışan WhatsApp’ın 2021 seneninde bunları devreye sokması bekleniyor.

BİRDEN çok CİHAZDAN PLATFORMA GİRİŞ YAPILABİLECEK

2021’de kullanıma sunulması muhtemel 6 WhatsApp özelliği şu şekilde:

Çoklu aygıt desteği: Geçen kasım ayında beta sürümünde görülen bu kalite kullanıma sunulduğunda WhatsApp kullanıcıları aynı anda çok sayida cihazdan platforma giriş yapabilecek. Şu vakit Yalnızca masaüstü ve tek mobil aygıt üzerinden girişe destur veren WhatsApp böylelikle üç veyahut dahada çok cihazdan açılabilecek.

WHATSAPP WEB’DEN ARAMA YAPILACAK

WhatsApp Web masaüstü uygulamasıyla arama yapma: Özelliğin kullanıma girmesiyle Windows ve maciOS ile girilen masaüstü uygulamalarından sesli arama yapılabilecek.

DURUM VİDEOLARI SESSİZE ALINABİLECEK

Videoları sessize alma: WhatsApp’ta şu anda tek kişiye gönderirken veyahut durum güncellemesi olarak yüklerken videoları sessize alma seçeneği yok. ama ileride, yasamsal mesajlaşma uygulamasının kullanıcıların videoyu sessize almasına müsaade etmesi bekleniyor.

TATİL MODU GELİYOR

‘Daha ardindan oku’ seçeneği: ‘Daha ardindan oku’ özelliğinin WhatsApp’taki var ‘Arşivlenmiş Sohbetler’ özelliğinin geliştirilmiş tek sürümü olduğu söyleniyor. tek hasbihal dahada ardindan okunmak üzere seçildiğinde, WhatsApp bu hasbihal amaciyla bildirim göndermeyecek. Ayrı olarak bu özelliğin ek olarak, ‘tatil modu’ seçeneği sunması da bekleniyor.

Sigorta: Platform, bu kalite ile Hindistan’daki kullanıcılarının WhatsApp üzerinden sağlık sigortası ve emeklilik programları satın almalarının yolunu açacak.

GRUP ARAMALARINA SONRADAN DAHİL OLUNABİLECEK

Kaçırılan grup aramalarına dahil olma: Bu güncelleme ile kullanıcılar kaçırdıkları grup aramalarına sonradan dahil olabilecek. böylelikle artık katılımcı ek etmek amaciyla grup görüşmesinin tekrar başlatılmasına neden kalmayacak.