Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

2. el otomobil alırken paranız güvende olacak!

Kullanılmış otomobil alım satımlarında yaşanan dolandırıcılıkları önlemek amacıyla geliştirilmiş "Param Güvende" uygulaması aktif olarak kullanılmaya başlandı. Bu sistem sayesinde paranız alım-satım süreci boyunca aracı kurumda tutuluyor, noter satışı gerçekleştiğinde satıcıya transfer ediliyor...

Türk Elektronik kazanç şirketi tarafından geliştirilen sistem 2. el oto ticaretindeki hırsızlık ve dolandırıcılık benzeri suçların engellenmesi amaciyla çalışıyor. Param Güvende isminde var olan bu tertemiz sistem alıcı ve satıcının başvurusuyla birlikte etkin hâle geçiyor. Uygulamanın web sitesinden yapılan müracaat sonrasında ticarete mevzu var olan aracın fiyatını Param Güvende uygulamasının IBAN numarasına tasima etmesi gerekiyor.

E-ödeme başvurusu sonrası, tarafların alım-satım işlemini gerçekleştirmek amaciyla notere gitmesi ile satış zamani başlıyor. Noterde satışın gerçekleşmesi ile eş zamanlı olarak taşıt bedeli, satıcının hesabına gönderiliyor.

TURK Elektronik kazanç A.Ş. genel Müdürü Serkan Aziz Oral

TURK Elektronik kazanç A.Ş. genel Müdürü Serkan Aziz Oral, “Geliştirdiğimiz bütün teknolojilerle güvenli, hızlı ve basit çözümler sunuyoruz. Param Güvende ürünümüzde de kullanıcılarımız, araç alım-satımlarında emin ve düşük maliyetli tek hizmet ayrıcalığı elde ediyor.” dedi.

dolandırıcılık web noter oto kazanç tasima