Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

108 Megapiksel Xiaomi Mi 10i için tarih belli oldu

Piyasaya sürdüğü bütçe dostu akıllı telefonlarla popülerlik kazanan Xiaomi, aynı zamanda Xiaomi Mi 10 modeli gibi amiral gemisi olarak nitelendirilen üst seviye telefonlar da üretiyor. Yakın zamanda ise Xiaomi Mi 10 modelinin bazı özelliklerinden feragat edilen, yeni bir model göreceğiz.

Xiaomi Mi 10i çıkış tarihi 5 Ocak olarak açıklandı. Cihazın duyuru videosunda ise 108 Megapiksel çözünürlüğündeki kameraya dikkat çekildi.

Xiaomi Mi 10i fiyatı için beklentiler 400 doların altında

Resmi tanıtımı henüz gerçekleşmemesine rağmen Xiaomi’nin yeni telefonu hakkında birçok detay sızdırıldı. Ortaya çıkan bilgilere göre cihazın ekranı; 6,7 inç büyüklüğünde, 1080×2400 piksel çözünürlüğünde olacak ve IPS panel ile karşımıza çıkacak.

Xiaomi Mi 10i çıkış tarihi öncesinde donanım özellikleri de ortaya çıkan bilgiler arasında yer alıyor. Cihazın, Qualcomm Snapdragon 750G 5G işlemcisinden gücünü alması bekleniyor. Bu işlemci, sonundaki ‘Gaming’ manasına gelen ‘G’ takısından anlaşıldığı üzere, oyun performansına odaklanıyor. Telefonun RAM kapasitesi ise 6 GB ve 8 GB olmak üzere iki opsiyonla karşımıza çıkacak.

Duyuruda da vurgulanan kamera tarafında da bazı detaylar gün yüzüne çıkmıştı. 108 Megapiksel çözünürlüğünde ve f/1.8 diyafram değerindeki ana kameranın yer aldığı arka kamera kurulumu, 4 lensten oluşuyor. Bu lensler ise; geniş açılı ana kamera, ultra geniş açı, makro ve derinlik sensörü olacak.

Xiaomi Mi 10i

Öte yandan telefonun fiyatının 400 doların altında olması bekleniyor. Ancak bu bilgiler, Mi 10i’nin lansman tarihi olan 5 Ocak‘ta netleşecek.

Mi 10ixiaomiXiaomi Mi 10iXiaomi Mi 10i çıkış tarihi

Kaynak :shiftdelete